Andrzej Zachara

Wywiad z Królem Strzelców sezonu rozgrywkowego Jesień 2008 – Wiosna 2009 Andrzejem Zacharą, zawodnikiem drużyny Skauta Odra Opole.

Szpila Janusz:  Andrzej, parę słów o sobie:

Zachara Andrzej: Urodziłem się 06.01.1966, jestem żonaty, mamy syna, który również jak ja wybrał grę w piłkę nożną i obecnie reprezentuje barwy, Rudatom Kępa. Na co dzień mieszkam i pracuję w Opolu w firmie WiK Opole sp. z.o.o.

SJ:  Opowiedz nam o przebiegu swojej kariery zawodniczej:

ZA: Zaczynałem jako junior w klubie Odra Opole. Następne kluby w których zostawiłem trochę zdrowia na boisku to w kolejności: Gwardia Opole, Skalnik Tarnów Opolski, Unia Tułowice, Śląsk Łubniany, Rudatom Kępa. W tym sezonie moją przygodę z piłką kontynuowałem w Oldbojach Skauta Odry Opole, gdzie udało mi się strzelić 28 bramek i tym samym zdobyć koronę ?Króla Strzelców?.  W nadchodzącym sezonie zaproponowano mi grę w Huraganie Kamionek, którą przyjąłem. Konsekwencją tej decyzji, będzie tylko sporadyczna gra w drużynie Oldbojów. W przyszłości mam nadzieję na powrót do zespołu Oldbojów i systematyczną grę, oczywiście gdy tylko zdrowie na to pozwoli.

SJ: Zdobyłeś 28 bramek, to dużo:

ZA: Uważam, że to niezłe osiągnięcie, ale gdyby udało mi się wykorzystać wszystkie stworzone przez kolegów okazje, to wynik byłby zdecydowanie bardziej okazały. Mój sukces to zasługa całej drużyny począwszy od bramkarza, pomocy i na ataku kończąc. Za co w tym miejscu chciałbym wszystkim serdecznie podziękować.

SJ: Co sądzisz o rozgrywkach Wojewódzkiej ligi Oldbojów Opolszczyzny w piłce nożnej:

ZA: Gra w takich rozgrywkach to wspaniała sprawa do kontynuowania dalszej kariery sportowej, oczywiście już tylko w formie zabawy, ale zawsze !!! Poza tym bardzo korzystnie wpływa na poprawę zdrowia, utrzymanie dobrej kondycji sportowej, a co za tym idzie również niezłej sylwetki.

SJ: Grasz w drużynie, która bezapelacyjnie zdobyła I miejsce w rozgrywkach:

ZA: Mając taki potencjał ludzki w drużynie, (niektórzy panowie za czasów swojej świetności grali w niezłych ligach wliczając w to również Ekstraklasę) można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że będziemy walczyć o najwyższe cele w lidze. Co w tym sezonie sprawdziło się i bezapelacyjnie zajęliśmy pierwsze miejsce z olbrzymią przewagą nad rywalami.

SJ: Która defensywa naszej ligi dała ci się we znaki najbardziej:

ZA: Wszyscy dzielnie z nami walczyli i nie było tak łatwo zdobywać gole, ale jeśli miałbym wskazać defensywę przeciwko, której grało mi się najgorzej to chyba była by to ekipa z Kędzierzyna.

SJ: Co byś zmienił, aby nasza Liga była jeszcze bardziej atrakcyjna:

ZA: Nasza liga jest wystarczająco atrakcyjna, ale gdyby było kilka ekip więcej to by było świetnie.

SJ: Na pewno masz jakieś sympatie i antypatie w różnych zespołach:

ZA: Antypatie, ???????? nic podobnego, za to sympatią i szacunkiem darzę wszystkich z którymi miałem okazję rywalizować.

SJ: Znasz pozycje drużyn na „pudle”, czy któraś z nich jest dla ciebie zaskoczeniem:

ZA: Zaskoczeniem może nie, ale myślę, że ekipy z Niemodlina i Kamiennika są mocno zawiedzone pozycjami poza podium.

SJ: Na koniec może chciałbyś kogoś pozdrowić?

ZA: Tak, chciałbym pozdrowić całą moją rodzinę i podziękować za wyrozumiałość. Pozdrawiam całą drużynę Skauta i wszystkich uczestników Wojewódzkiej Ligi Oldbojów. Do zobaczenia na boisku w sezonie 2009/2010.

SJ: Andrzeju dziękuję za wywiad i życzę wszystkiego najlepszego Tobie i całej Twojej rodzinie, oraz udanego sezonu w Huraganie Kamionek.

Jeden komentarz do “Andrzej Zachara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *