Turniej w Niemczech

Weterani w glorii zwycięstwa.

Skaut Odra Opole wygrał międzynarodowy turniej w Niemczech.

W szóstej imprezie ?starszych panów? (grali zawodnicy mający 37 lat i więcej) w niemieckim Diedesfeld, wzięło udział 16 zespołów z 12 krajów. Polskę reprezentowała drużyna Skauta Odry, która w zakończonym niedawno sezonie zdobyła po raz 18 mistrzostwo opolszczyzny.

W międzynarodowym towarzystwie piłkarze z Opola zaprezentowali się bardzo dobrze. Wygrali po 2-0 z SC Dortmund (Niemcy) i Essche Boys (Holandia), a remis 0-0 z Mayrhofen (Austria) dał im pewne zwycięstwo w grupie eliminacyjnej. W ćwierćfinale nie dali szans szwajcarskiemu Bollingen, podobnie jak w spotkaniu półfinałowym niemieckiemu TUS Iserlohn, wygrywając obydwa mecze po 3-0. W finale trafili na bardzo wymagającego rywala, jakim okazał się SC Strasbourg (Francja). Mecz był wyrównany i zakończył się wynikiem 1-1. W rzutach karnych przy wyniku 4-4, Józef Żymańczyk celnym uderzeniem otworzył drugą serię, a ponieważ Marek Mokrzycki obronił strzał rywala, było po meczu. W nagrodę piłkarze Skauta Odry otrzymali okazały puchar, a Mokrzycki uznany został najlepszym bramkarzem turnieju.

– Udział w tej imprezie, w której poszło nam wyjątkowo dobrze doszedł do skutku dzięki pomocy Marka Procyszyna, szefa Opolskiego Związku Piłki Nożnej – mówi Bronisław Grabowiecki, grający trener Skauta Odry. – Związek pomógł w wyjeździe do Niemiec, oraz wyposażył w stroje, za to w imieniu drużyny dziękuję.

Drużyna   Skauta Odry Opole grała w następującym składzie:

Chrzanowski Radosław, Wygaś Janusz, Kos Waldemar, Mokrzycki Marek, Broll Dariusz, Ułamek Jarosław, Job Krzysztof, Żymańczyk Józef, Czok Bernard, Kaleta Adrian, Sobota Piotr, Grabowiecki Bronisław, Kasprzak Jacek.

 

Artykuł z NTO za: Bogusław Kasprzysiak.